Inauguracja w Kołczygłowach, ale z GKS-em...

• autor: d1graal, 2013-04-08 21:57

Z powodu decyzji Słupskiego OZPN o zmianie terminu rozgrywania 14. kolejki rozgrywek o Mistrzostwo Klasy A na 30 maja (Boże Ciało) drużyna seniorów GTS rozpocznie swoje zmagania w Rundzie Rewanżowej w Kołczygłowach w pojedynku z miejscowym GKS-em. W historii Naszych potyczek możemy zaobserwować, że mecze z piłkarzami z tej miejscowości nie należały do najłatwiejszych, zwłaszcza jeśli chodzi o spotkania na ich terenie.

W ostatnich 9 spotkaniach "o stawkę" rozegranych między Naszymi Klubami padł zaledwie jeden remis. Pięć razy piłkarze GTS schodzili z boiska pokonani, a trzykrotnie odprawili Kołczygłowian bez punktów. Zdecydowanie trudniejsze są dla Nas pojedynki rozgrywane w Kołczygłowach, których rozegraliśmy 4 osiągając zaledwie jeden remis przy trzech porażkach. Tak było do tej pory... Już w ten weekend staniemy przed szansą na zmianę tych statystyk!

W obecnym sezonie GKS Kołczygłowy w rundzie jesiennej zdobyło o 6 punktów mniej niż My wygrywając 8 meczy, 1 remisując a 4 przegrywając. Zdobyte punkty oraz bilans bramkowy korzystniejszy niż ten drużyny za nimi pozwoliły zawodnikom z Kołczygłów zająć 4 miejsce po rundzie jesiennej. Piłkarze GKS-u strzelili o 2 bramki więcej niż My, lecz wykazali się słabszą skutecznością w obronie, bo byli zmuszeni do wyciągania piłki z siatki 9 razy więcej niż My.

Gra GKS-u od zawsze charakteryzowała się dobrym wyszkoleniem technicznym, nie gorszym przygotowaniem fizycznym oraz nieustępliwością nawet w sytuacjach, w których wielu zawodników odstawiłoby nogę w walce o piłkę czy też uchyliłoby się przed mocnym strzałem. O zaciętości pojedynków i wyrównanej walce między Naszymi drużynami niech świadczy fakt, że większość dotychczasowych spotkań kończyła się zwycięstwem jednej ze stron różnicą zaledwie jednej, lub maksymalnie dwóch, bramek.

Zaczyna się więc dla Nas runda rozstrzygająca. To właśnie pierwsze mecze tej rundy pokażą, czy aktualni piłkarze GTS-u są w stanie wykazać się w najbliższych 13 spotkaniach formą zapewniającą osiągnięcie celu postawionego sobie na początku sezonu, czyli utrzymania w lidze. Czy może uda się osiągnąć szczyt Naszych marzeń, a takim niewątpliwie byłoby uzyskanie miejsca premiowanego awansem do V ligi. Niewątpliwie mamy wielką szansę, która przydarzyła się po raz pierwszy w historii i którą chcemy jak najlepiej wykorzystać. Udowodnijmy to na treningach w tym tygodniu i udowodnijmy to już w niedzielę w Kołczygłowach!

O szczegółach wyjazdu poinformujemy na piątkowym treningu i na Naszej stronie.

autor: ~jedziemy ;) 2013-04-11 17:53:11

avatar W niedzielę zaczynamy walkę!... No chyba, że spadnie śnieg