Nowy sezon, nowa liga, nowe nadzieje i marzenia

• autor: d1graal, 2013-08-10 08:55

Przed nami inauguracja sezonu 2013/2014. Poprzednie dwa lata to pasmo sukcesów pierwszej drużyny GTS-u, która w zaskakującym tempie pokonała drogę z futbolowego dna do V ligi. Przed nami już nowy sezon, na który spoglądamy z niepewnością debiutanta. Rozgrywane w okresie przygotowawczym mecze kontrolne może nie spełniają oczekiwań, jeśli chodzi o rezultaty, ale na wyniki przecież jeszcze przyjdzie czas. Optymizmem napawa fakt, że Nasza drużyna seniorska dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i zaangażowaniu potrafiła postawić się nawet najbardziej wymagającym przeciwnikom. Lecz to co było jest już za nami. Przyjrzyjmy się więc temu co nas czeka w tym sezonie. A jest tego niemało: 30 spotkań ligowych drużyny seniorskiej oraz dodatkowo tyle rund Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim ile uda się wywalczyć Naszym piłkarzom. Drużyny juniorskie w kategoriach wiekowych junior B i junior C oraz debiutujący w rozgrywkach PZPN juniorzy E, którzy swoją "ligę" będą rozgrywali systemem turniejowym. Razem to ponad 110 godzin emocji w meczach o stawkę! Każdy z kibiców będzie mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Najbardziej prestiżowe będą rozgrywki Słupskiej Klasy Okręgowej, w których po raz pierwszy przyjdzie nam się zaprezentować jako jednej z 16 najlepszych drużyn byłego województwa Słupskiego na poziomie V ligi. Drużyna seniorów staje przed trudnym wyzwaniem, gdyż w tym sezonie w związku z reorganizacją drugiej ligi nastąpią przesunięcia drużyn z wyższych lig. Rezultatem tych przesunięć będzie spadek aż 8 drużyn z V ligi do klasy A. Zadanie nie jest łatwe, ale z całych sił będziemy pracować, żeby osiągnąć cel jakim jest utrzymanie w lidze. Trenerem drużyny seniorów jest Tadeusz Gralak.

Drużyna juniorów B to zawodnicy, którzy już wkrótce będą pukali do drzwi drużyny seniorskiej. Będą mieli okazję porównać swoje umiejętności ze swoimi rówieśnikami z większych ośrodków piłkarskich takich jak: Chojnice, Bytów, Człuchów czy Przechlewo. Drużynę prowadzi trener T. Gralak.

Junior C to kategoria wiekowa, w której nasi młodzi piłkarze nabierają ogłady i zgrywają się ze sobą a wielu z nich od tej kategorii zaczyna swoją przygodę z Klubową piłką nożną. Podobnie jak Juniorzy B zmierzą się w swojej Klasie Okręgowej między innymi z drużynami: CHOJNICZANKI, PIASTA Człuchów, BYTOVII, STARTU Miastko czy też KORALA Dębnica. Trenerem jest Zbigniew Cierzan.

Najmłodszych adeptów piłki nożnej, którzy jako pierwsi w GTS-ie mają szansę na zasmakowanie ligowych rozgrywek organizowanych przez PZPN w tak młodym wieku, przygotowuje do rozgrywek trener Zbigniew Cierzan. Forma turniejowa umożliwi im czerpanie wielkiej radości z rozgrywanych spotkań i zwiększy do maksimum ilość czasu spędzanego w grze a tym samym przyczyni się do jak najlepszego wykorzystania zdobytych na treningach umiejętności w warunkach meczowych. Najmłodszym piłkarzom GTS przyjdzie zmierzyć się w turniejach z drużynami: ZENITU Redkowice, ANIOŁÓW Garczegorze, LKS Łebunia oraz POMORZA Potęgowo.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania swoim przyjaciołom, kolegom, kuzynom, dzieciom a może nawet i wnukom... Wasze wsparcie jest dla Nas ważne bez względu na kategorię wiekową, w której występujemy! DO ZOBACZENIA NA MECZACH!

Szczegółowe informacje o spotkaniach rozgrywanych w Czarnej Dąbrówce będziemy zamieszczać na Naszej stronie internetowej. Zachęcamy do odwiedzania!

autor: ~;-) 2013-08-12 15:59:39

avatar Powodzenia chłopaki :)

autor: ~spadek 2013-08-12 16:44:33

avatar Jesli chodzi o spadek, maksymalnie spadnie 7 zespołów. Ponieważ dwie leca obligatoryjnie, a reszta zalezna jest od tego ile poleci z IV ligi. Do słupskiej V ligi może spaść 5 zespołów(Anioły, Gryf, Bytovia II, Pogon oraz Piast) Morał z tego taki, że trzymamy kciuki za kolegów w czwartej lidze. Niestety wczoraj aż 4 z nich przegrały w I kolejce. Tylko Anioły staneły na wysokości zadania :D

autor: ~spadek 2013-08-13 00:03:35

avatar co do spadku, to jest reorganizacja II i III ligi. Być moze u nas będą 2 grupy IV ligi i żadna drużyna nie bd spadać. a może nawet 3, lub 4 awansują.
Czyli znowu nie wiadoma, co zrobi PZPN, pewnie przekonamy się niebawem.

autor: ~niebawem 2013-08-13 06:46:32

avatar czyli w czerwcu 2014 ;)