DIAMENT Trzebielino 4:2 SKOTAWIA Dębnica Kaszubska

Kontakty

Aktualności

Udana inauguracja w Czarnej Dąbrówce

• autor: d1graal, graall, 2013-08-16 07:58

W pierwszej kolejce drużyny występujące w Słupskiej Klasie Okręgowej pokazały, że w każdym spotkaniu będzie się toczyła walka o komplet punktów. W żadnym z ośmiu rozgrywanych spotkań nie padł remis! Drużyna z gminy Czarna Dąbrówka po zaprezentowaniu solidnej postawy w meczu inauguracyjnym obserwowanym przez sporą grupę swoich kibiców dwukrotnie obejmowała prowadzenie dzięki bramkom Pawła Szczegielniaka i zdobyła pierwsze 3 punkty w V lidze. Tym samym dołączyła do grona ośmiu zwycięskich drużyn i aktualnie uplasowała się na trzecim miejscu ex aequo z drużynami ROWOKOŁU, CZARNYCH oraz KASZUBII. Dołączyliśmy również do 4 spośród 5 drużyn beniaminków w lidze, które zdobyły 3 punkty. Najgorzej w pierwszej kolejce wśród tych drużyn, które awansowały do V ligi w poprzednim sezonie powiodło się drużynie POMORZA II Potęgowo, która przegrała na inaugurację z DIAMENTEM Trzebielino 0:1... (d1graal)

Jeśli chodzi już o sam mecz i zarazem debiut GTS w V lidze, to pojedynek należał do najbardziej emocjonujących od lat. Wczoraj przy ulicy Słupskiej każdy z obecnych na stadionie przeżywał huśtawkę nastrojów. Na boisku z minuty na minutę emocje narastały co spowodowało, że wczorajsze widowisko było niesamowite.

Trener przed meczem uczulił zawodników na chamskie zagrywki zawodników gości, bo są z tego znani. Cel na ten mecz był jeden grać swoje i nie dać się sprowokować. Założenia trenera zawodnicy wykonali w 100%. Pierwsze minuty to uważna gra gospodarzy w obronie i rozbijanie akcji KAROLA na 25-30 metrze przed bramką. Początkowa nerwowość w poczynaniach żółto-niebieskich szybko zniknęła i mogliśmy od 30 minuty obserwować coraz śmielej poczynających sobie gospodarzy. Wcześniej znakomitymi dwoma interwencjami popisał się Filip Gawin, a my odpowiedzieliśmy niecelnym strzałem z dystansu Jakuba Gralaka. W 34. minucie Grzegorz Lejk II wrzucił piłkę w pole karne, a błąd grającego trenera KAROLA wykorzystał Paweł Szczegielniak, strzelając historyczną pierwszą bramkę dla GTS w klasie okręgowej.

Chwilę później mogliśmy dorzucić drugą bramkę jednak w sytuacji sam na sam źle zachował się Przemysław Toporek. Goście po rzucie rożnym byli także bliscy zdobycia bramki. Jednak refleksem wykazał się ponownie F. Gawin broniąc piłkę uderzoną głową przez zawodnika gości. Na boisku można było zaobserwować jak zawodnicy trenera Tadeusza Gralaka walczą o każdy metr boiska. Do przerwy sensacyjny wynik: 1:0 dla gospodarzy. Jeden z faworytów rozgrywek przegrywa z beniaminkiem. Druga połowa należała jednak do gości, to oni atakowali. Jednak w bramce genialnie spisywał się F. Gawin. W drugiej części gry gościom puszczały nerwy. Dając upust emocjom raz po raz zawodnicy KAROLA obrażali Naszych zawodników, pluli na nich i stosowali wiele innych niestosownych zagrywek. Jednak zgodnie z prośbą T. Gralaka żaden piłkarz GTS nie dał się sprowokować. Mieliśmy dogodne sytuacje do podwyższenia prowadzenia jednak dwukrotnie swoich szans nie wykorzystał J. Gralak, a strzał G. Lejka II obronił golkiper gości.

Niestety w 76. minucie Radosław Wypych strzelił dla gości bramkę wyrównująca. Goście ruszyli z impetem na GTS i strzelili dwie bramki, jednak obie słusznie nieuznane. W pierwszej sytuacji napastnik KAROLA Dominik Brandt, zamiast piłki zaatakował głowę Naszego bramkarza za co ujrzał żółtą kartkę, następnie przytomnie zachował się Michał Ciepłuch puszczając zawodnika z Pęplina na pozycję spaloną, z której skierował piłkę do siatki. Gdy wydawało się, że mecz skończy się remisem, GTS przeprowadził kontrę. J. Gralak przerzucił przez 30 metrów piłkę do Krystiana Jakubowskiego, ten pięknie znalazł Pa. Szczegielaniaka, a 24 -letni napastnik GTS mijając bramkarza zdobył drugą bramkę i dał pierwsze w historii GTS 3 punkty w klasie okręgowej.