Puchar Polski: Trzecie spotkanie w PP z drużyną z Potęgowa.

• autor: d1graal, 2013-09-07 09:16

Po raz pierwszy od dawna zaczynamy rozgrywki Pucharu Polski od pierwszej rundy a nie od rundy wstępnej, jak było np. w poprzednim sezonie. W pierwszym spotkaniu Pucharowym tego sezonu wylosowano nas do pary z POMORZEM II Potęgowo. Już w najbliższą środę udamy się do Potęgowa i nie będzie to ostatni wyjazd w tym kierunku w tej rundzie. Drugi czeka nas w ramach rozgrywek Słupskiej Klasy Okręgowej 29 września. Nie będzie to nasze pierwsze spotkanie w ramach rozgrywek Pucharu Polski z drużyną z Potęgowa.

Z tego co udało nam się ustalić do pierwszego pojedynku w ramach rozgrywek Pucharu Polski pomiędzy naszymi drużynami doszło w sezonie 2005/2006. 24 sierpnia 2005 roku udaliśmy się na mecz do Potęgowa, gdzie niestety wysoko ulegliśmy gospodarzom (2:5). Bramki dla GTS w tym spotkaniu strzelili Przemysław Petza i Michał Gralak. Po raz kolejny spotkaliśmy się już w następnym sezonie, gdzie pokonaliśmy POMORZE Potęgowo u siebie 2:0. Tegoroczna potyczka z piłkarzami Klubu z ościennej gminy będzie trzecim spotkaniem Pucharowym między naszymi drużynami.

Tym razem jednak spotkamy się z drużyną rezerw POMORZA Potęgowo, które aktualnie gra w III lidze. Drużyna trzecioligowca aktualnie plasuje się na ósmym miejscu tuż za drużyną LECHII II Gdańsk a przed CARTUSIĄ Kartuzy. Drużyna rezerw w piątej lidze zdobyła zaledwie 3 punkty i po pięciu kolejkach znajduje się na przedostatnim miejscu przed KORALEM II Dębnica a za drużyną z Bruskowa Wielkiego. Jedyne punkty w lidze piłkarze rezerw drużyny z Potęgowa zdobyli wygrywając u siebie w meczu czwartej kolejki ze STALĄ Jezierzyce 3:2. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Damian Formela i jeszcze przed przerwą podwyższył Mariusz Mikołajczyk częściej występujący w drużynie trzecioligowej.

Spotkania Pucharowe, które rozgrywane są przeważnie w środku tygodnia jak zwykle powodują przetasowania w składzie ze względu na obowiązki zawodowe i szkolne piłkarzy. Dodatkowo przypominamy, że w konsekwencji czerwonej kartki za faul na zawodniku POGONI Lębork w poprzednim sezonie w spotkaniu z POMORZEM II Potęgowo nie będzie mógł wystąpić Michał Ciepłuch, a także kontuzjowany w sobotnim meczu Wojciech Rusiecki.

Do pucharowego meczu bardzo szkoleniowo podchodzi trener T. Gralak, który w rozmowie z jednym z administratorów strony powiedział: "Termin środowy pozwoli zawodnikom, którzy rzadziej pojawiali się na boisku w spotkaniach ligowych na zaliczenie dodatkowej jednostki treningowej a może nawet występu przeciwko zawodnikom trzecioligowym. Dodatkowo mobilizująca może okazać się dla nich możliwość awansu do kolejnej rundy."

Wyjazd do Potęgowa w środę o 15:15.