Do Ustki, tym razem nie na wypoczynek...

• autor: d1graal, 2013-10-09 06:51

Po zeszłotygodniowym, pierwszym w historii, remisie ligowym z KASZUBIĄ Studzienice Nasza drużyna seniorów stanie w najbliższą sobotę (12 października) przed nie lada wyzwaniem stawienia oporu głównemu faworytowi do awansu do IV ligi w tym sezonie.

JANTAR Ustka to drużyna, która w dziewięciu kolejkach rozgrywek nie spotkała na swojej drodze przeciwnika, który byłby w stanie ją pokonać. Jedyne punkty, które stracili ustczanie to remis z beniaminkiem Słupskiej Klasy Okręgowej na trudnym terenie w Debrznie w minionej kolejce.

JANTAR Ustka to jeden z klubów z najbogatszą historią z jakim będzie mogła się zmierzyć drużyna z Czarnej Dąbrówki. Najstarsi kibice z Ustki mogą pamiętać nawet czasy, gdy ich Klub mierzył się z drużynami w ramach rozgrywek trzecioligowych. Jednak ostatnio tułają się między piątą a czwartą ligą, w której po raz ostatni występowali w sezonie 2011/2012.

W tym sezonie piłkarze z Ustki nie tylko są niepokonani w lidze, lecz również pewnie zwyciężając dwa spotkania rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu awansowali do kolejnej rundy.

A w lidze? 25 punktów, 9 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek i bilans bramkowy 30 - 4. Osiągnięcia drużyny z Ustki nie pozostawiają wątpliwości co do faworyta w sobotnim meczu. Będzie to drugie spotkanie Naszych drużyn w tym sezonie. Pierwszym było spotkanie towarzyskie w lipcu tego roku, które było efektem transferu jednego z Naszych juniorów do usteckiego JANTARU. Po w miarę wyrównanej drugiej połowie meczu musieliśmy wówczas uznać wyższość gości. Wynik tego spotkania to 1:3 a honorowe trafienie dla Naszej drużyny odnotował Łukasz Milewski.

Wierzymy, że będziemy w stanie zaprezentować się godnie w starciu z drużyną, która do tej pory w każdym meczu tego sezonu udowadnia, że zasługuje na grę na poziomie co najmniej IV ligi.

Sobotnie spotkanie odbędzie się w Ustce o godzinie 16.00.