Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniora „E” o...

• autor: d1graal, 2014-02-13 10:54
Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniora „E” o puchar Prezesa GTS Czarna

Gminne Towarzystwo Sportowe w Czarnej Dąbrówce zaprasza na halowy turniej piłki nożnej Juniora „E”. Turniej rozegrany zostanie  15.02.2014 r. od godz. 11.00  w dwóch etapach - eliminacje grupowe oraz mecze półfinałowe i finałowe. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w Sali sportowej Zespołu Szkół w Czarnej Dąbrówce. Serdecznie Zapraszamy.

W Turnieju wezmą udział drużyny złożone z zawodników rocznika 2003 i młodsi.

Drużyny:
U-2  Bytów I,
U-2 Bytów  II,
Anioły Garczegorze,
Kaszubia Studzienice,
Speranda Gałęźnia Wielka,
GTS Czarna Dąbrówka.

REGULAMIN HALOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ JUNIORA„E”

o puchar Prezesa GTS Czarna Dąbrówka

Organizator:  Gminne Towarzystwo Sportowe  w Czarnej Dąbrówce.

Współorganizatorzy:  Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku, Zespół Szkół Czarna Dąbrówka, UKS „ORZEŁ” Czarna Dąbrówka,  Stowarzyszenie „Nasza Gmina – Nasz Dom” w Czarnej Dąbrówce.

Termin i miejsce :     Turniej rozegrany zostanie  15.02.2014 r. od godz. 11.00  w dwóch etapach:

1. Eliminacje grupowe: -
  2. Mecze półfinałowe i finałowe.

Wszystkie mecze rozegrane zostaną w Sali sportowej Zespołu Szkół w Czarnej Dąbrówce.

Cel imprezy :             Popularyzacja gry w piłkę nożną jako jednej z form aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży w gminie. Doskonalenie umiejętności piłkarskich.

Nagrody:  -    Za zajęcia miejsca od I do III puchary, dyplomy i upominki.

Pozostałe miejsca pamiątkowe dyplomy.

-  Dla Najlepszego Strzelca turnieju dyplom i statuetka.

-  Tytuł Najlepszego Bramkarza – dyplom i statuetka.

Ubezpieczenia :         Ubezpieczenia i badania lekarskie drużyny załatwiają we własnym zakresie

– odpowiedzialni opiekunowie drużyn.

Udział biorą :            Drużyny maksymalnie 10 osobowe (4 zawodników w polu + bramkarz i 5 rezerwowych) .

Prawo gry w turnieju mają zawodnicy rocznika (2003 i młodsi) juniora „E,

zespoły zaproszone  przez organizatora tj,:  U-2  Bytów I, U-2 Bytów  II,

Anioły Garczegorze, Kaszubia Studzienice, Speranda Gałęźnia Wielka, GTS

Czarna Dąbrówka.

System i czas gry :    Podczas eliminacji grupowych obowiązuje zasada gry każdy z każdym 2 x 10 min. Mecze rozgrywane są zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez organizatora.                        Do finału awansują po dwa najlepsze zespoły z grupy gdzie będzie obowiązywał system pucharowy. Drużyny zajmujące trzecie miejsca w grupach zagrają mecze o miejsce V – VI w turnieju.

Klasyfikacja i zasady punktacji :

u  Zwycięstwo  3 pkt.                       u  Remis 1 pkt.                      u  Porażka  0 pkt.

O kolejności miejsc decyduje suma zdobytych punktów przez dany zespół we wszystkich meczach.    W przypadku uzyskania przez dwie i więcej drużyn równej ilości punktów zastosowanie mają przepisy obowiązujące w rozgrywkach PZPN.

Zasady gry :  Gra prowadzona jest w obrębie boiska do gry w piłkę ręczną. Obowiązują zasady            i przepisy gry w piłkę nożną. Wyjątek stanowią :

-    Wszystkie wprowadzenia piłki do gry z poza linii końcowych odbywają się nogą.

-     Bramki uzyskiwane bezpośrednio z autów nie będą uznawane.

•  Wszystkie uderzenia piłki w sufitowe części sali powodują wznowienie gry z boku boiska.

W przypadku wykonania autów i rzutów wolnych i rożnych zawodnicy drużyny przeciwnej znajdują się minimum 2 m. od piłki. Bramkarz może łapać piłkę w obrębie pola karnego (wyznacza organizator).Wszystkie zagrania ręka poza polem karnym, karane są rzutem wolnym lub karnym –decyduje sędzia. Wprowadzenie piłki do gry ręką przy jej wznowieniu może odbywać się na zasadzie do połowy boiska.

Zmiany zawodników :         Dokonywane są systemem hokejowym –decyduje trener, opiekun.

Kary :                        Zawodnicy grający zbyt brutalnie, zachowujący się niesportowo będą usuwani                z boiska na okres 1 lub 3 minut (decyduje sędzia) do wykluczenia z meczu oraz turnieju włącznie (decyduje organizator). Drużyna ukarana czasowo nie może wprowadzić do gry nowego zawodnika i gra w osłabieniu. W przypadku usunięcia              z boiska więcej niż dwóch zawodników jednej drużyny można wprowadzić do gry zawodników rezerwowych tak, aby na boisku występowało minimum trzech zawodników. Zawodnicy ukarani obowiązkowo meldują się przy stoliku sędziów technicznych i tam przebywają do czasu zakończenia kary.

Król Strzelców :        Tytuł przyznany zostaje zawodnikowi, który uzyska największą ilość goli               w całym turnieju.

Najlepszy Bramkarz Turnieju :      Wyboru dokona Komisja złożona z opiekunów drużyn oraz  sędziów.

Sędziowie :     Wszystkie mecze prowadzą sędziowie wytypowani przez organizatora.

Uwagi końcowe :      Całą dokumentację prowadzi organizator. Wszystkie protesty przyjmuje organizator po uiszczeniu kwoty 100 zł przez zainteresowanego. Wpłacona kwota podlega zwrotowi tylko w przypadku uznania protestu. Organizator zastrzega sobie prawo własnej interpretacji we wszystkich sprawach nie ujętych regulaminem.

Za organizatora:

Tadeusz Gralak