DIAMENT Trzebielino 4:2 SKOTAWIA Dębnica Kaszubska

Kontakty

Aktualności

Wysoka wygrana z ligowym rywalem (aktualizacja)

• autor: graall, 2014-02-23 21:04

W niedzielę 26.02 na boisku w Czarnej Dąbrówce miejscowy GTS podejmował drużynę Pomorza II Potęgowo. Drużyna trenera T.Gralaka pokonała rywali z Potęgowa 6 : 0 (2:0). W drużynie z powodu kontuzji nie mogli zagrać:Grzegorz Lejk II, Michał Gralak, Wojciech Rusiecki i Michał Biernat.

BRAMKI:

1:0 - Paweł SZCZEGIELNIAK 8' (asysta Łukasz Lejk)

2:0 - Adam CELEP 40' (asysta Paweł Lejk)

3:0 - Artur WĘSIERSKI 68'

4:0 - Adam CELEP 71' (asysta Jakub Gralak)

5:0 - Piotr SZCZEGIELNIAK 80'(k) (faulowany Krystian Jakubowski)

6:0 - Artur WĘSIERSKI 84' (asysta Adam Celep)

A.WĘSIERSKI, Ł.MILEWSKI, A.CELEP, K.JAKUBOWSKI, J.GRALAK, D.DOMASZK

GTS po raz pierwszy w tym roku wybiegł na własne boisku, aby zagrać mecz towarzyski z ligowym rywalem Pomorzem II Potęgowo. Liczne kontuzje zmusiły trenera Tadeusza Gralaka, do licznych roszad w składzie i danie szansy potencjalnie rezerwowym zawodnikom. Tak więc w pierwszym składzie dość sensacyjnie znajduję się miejsce dla utalentowanego obrońcy 16 -letniego Kacpra Benkowskiego. Kapitan juniorskiego zespołu GTS mimo stresu w pierwszych minutach meczu, robi spore wrażenie na działaczach Naszego klubu.

- Z bardzo dobrej strony zaprezentował się 16 letni obrońca Kacper...zwrotny, waleczny, z przeglądem pola. Pokazał, że będzie wsparciem i wzmocnieniem pierwszej drużyny - powiedział po meczu wiceprezes klubu Rafał Kozikowski

Oprócz Benkowskiego w pierwszym składzie wyszli między innymi Waldemar Kulik, czy testowany Paweł Lejk, który jest jednak bliski przejścia do Bytovii Bytów. Zagrał także Damian Sobisz, którego Bytovia testuje, ale w sprawie transferu kluby nie doszły jeszcze do porozumienia. Mecz od początku rozgrywał się pod dyktando Gospodarzy. Już w 8 minucie Paweł Szczegielniak w sytuacji sam na sam z golkiperem gości zachował zimną krew i dał prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy, swój wzrost dyspozycji pokazał Adam Celep, wykończył dwójkową akcje z Pawłem Lejkiem.

W drugiej połowie co raz bardziej widoczna byłą przewaga GTS-u, dobijając rywala czteroma kolejnymi trafieniami. W 68 minucie zawahanie bramkarza wykorzystał Artur Węsierski wyłuskując mu piłkę i prowadzając ją do bramki. Trzy minuty później było już 4:0, a drugą bramkę w meczu strzelił A.Celep. Tym razem Adam zdobył bramkę głową po rzucie rożny wykonywanym przez Jakuba Gralaka. W ostatnich 10 minutach żółto-niebiescy dorzucili dwa trafienia. W 80 minucie faulowany w polu karnym został Krystian Jakubowski, a "11" na bramkę zamienił Piotr Szczegielniak. W 84 minucie wynik spotkania po dośrodkowaniu A.Celepa ustalił A.Węsierski.

- Mecz na pewno cenny dla mnie ze szkoleniowego punktu widzenia. Pokazał mi on, że mam równy zespół i mogę liczyć na każdego mojego zawodnika. Zespół idzie do przodu i widoczne jest to w co raz lepszym stylu gry chłopców - powiedział po meczu T.Gralak

- Pojedynek bardzo ciekawy i nie chodzi tylko o to ze zwycięski. Zawodnicy pokazali ze stanowią drużynę. Gra była składna mimo dużej rotacji zawodników. Widać, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy przeważali zdecydowanie nad rywalem na boisku. - dodał R. Kozikowski