Sprawozdanie z działalności za rok 2010.

• autor: graall, 2011-01-28 10:46

SPRAWOZDANIE

z działalności GTS Czarna Dabrówka

(od 1.1.2010r do 31.12.2010r.)

W omawianym okresie GTS Czarna Dąbrówka działał pod przewodnictwem zarządu w składzie:

• Arkadiusz SZMIDKE – Prezes...

• Zbigniew CIERZAN – Wiceprezes

• Julian MAJKA – Sekretarz

• Rafał KOZIKOWSKI – Skarbnik

• Teodor KOWAL – członek

• Jacek KIŻEWSKI – członek

• Tadeusz GRALAK – członek.

Od dnia 1.12.2010r. Zarząd pracuje w 6 osobowym składzie, rezygnację z członka Zarządu złożył Tadeusz Gralak.

W ciągu roku Zarząd odbył 6 posiedzeń z udziałem komisji rewizyjnej, która pracowała w skłądzie:

• Przemysław BIERNAT

• Dawid GRALAK

• Jarosław CICHOSZ

Ponadto odbyły się dwa zebrania ogólne.

Tematyką posiedzeń m.in. było:

• zatwierdzenie planów pracy na rok 2010

• omówienie przygotowań drużyn piłkarskich juniorów i seniorów do rundy wiosennej sezonu 2009/2010 oraz rundy jesiennej sezonu 2010/11.

• omówiejnie przygotowań do organizacji oraz współorganizacji turniejów halowych seniorskich i juniorskich, organizacji XX Biegu Orłów, cyklów biegów przełajowych Grand Prix Czarnej Dąbrówki, letnich turniejów seniorów o puchar Wójta Gminy w Nożynie i na obiekcie ORLIK 2012 w Cz.Dąbrówce

• omówienie udziału drużyny juniora D w rozgrywkach Ligi Powiatowej ORLIK 2012

• omówienie zakupu strojów piłkarskich przez sponsora

• omówienie tranferowania zawodniczek i zawodników do klubów: Bytovia Bytów , Canucuła Bytów i Sztromu Gdynia.

• Tematy oragnizacyjne i strukturowe

DRUŻYNY PIŁKARSKIE RYWALIZOWAŁY:

1. Junior D – rocznik 1997 i młodsi brali udział w rozgrywkach klasy okręgowej podokręgu słupskiego gdzie sezon 2009/10 zakończyli na 7 miejscu z dorobkiem 6 pkt. i bilansem brakowym 21-38. W nowym sezonie 2010/11 zespół opuścili piłkarze rocznika 1997, którzy przeszli w większości do Juniora C, a występują piłkarze rocznika 1998 i młodsi. Rundę jesienną zakończyli na miejscu 4 z dorobkiem 5 pkt. I bilansem bramkowym 26-28. Chłopcy Ci brali także udział w Powiatowej Lidze Orlik-2012, gdzie jesień ukończyli na 6 miejscu z dorobkiem 15 pkt.W rozegranym w grudniu 2010r w silnie obsadzonym turnieju Halowym o puchar Burmistrza Ustki zajeli 3 miejsce.

Do wyróżniających zawodników należeli: Mateusz, Bartosz, Patryk Ostrowscy, Ireneusz Roszkowski, Oskar Cierzan, Kacper Benkowski, Piotr Gawin, Adam Osowski, Patry Wolski, Damian Zieliński. Zespół prowadzi trener Tadeusz Gralak.

2. Junior C zespół rocznika 1995 i młodsi występował w sezonie 2009/10 w klasie okręgowej grupa II. Rozgrywkizakończył na 5 miejscu zdobywając 30 pkt., bilans bramkowy 61-42.

W nowym sezonie 2010/11z drużyny odeszli zawodnicy: Wojciech Rusiecki – wypożyczenie do Bytovii Bytów ( w zamian klub dostał 2 piłki treningowe), Karolina Rużyła tranfer definitywny do Canicuły Bytów, II liga kobiet (klub otrzymał komplet strojów piłkarskich), Karolina oprócz występów w II lidze powoływana jest do kadry województwa pomorskiego dziewcząt.

Paulina Lublewska- najpierw wypożyczenie do Sztormu Gdynia, a następnie transfer definitywny (w zamian klub otrzymał 12 piłek meczowych). Klub Pauliny lideruje w II lidze kobiet, a Paulina jest podstawową zawodniczką. Powoływana jest do kadry województwa juniorek starszych, gdzie wywalczyła sobie stałe miejsce. Już z nowym klubem wywalczyła tytuł wice mistrzyń Polski rocznika 1996

Grzegorz Lejk, Damian Sobisz, Seweryn Wolski zasilili szeregi seniorów naszego klubu.

W nowym sezonie zespół występuje w lidze okręgowej rocznika 1996 i młodsi, gdzie po rundzie jesiennej z dorobkiem 19 pkt. i bilansem bramkowym 33-23 zajmuje miejsce 5.

Do wyróżniających zawodników drużyny należeli i należą: Grzegorz i Paweł Lejkowie, Wojciech Rusiecki, Karolina Rużyła, Paulina Lublewska, Damian Sobisz, Seweryn i Sławomir Wolscy, Szymon Mrzygłód, Szymon Labuda, Filip Mielewczyk, Dawid Mielewczyk, Waldemar Wolski. Trenerem zespołu jest Zbigniew Cierzan

3. Drużyna seniorów w sezonie 2009/10 występowała w klasie B grupa II. Sezon zakończyła na miejscu 3 z dorobkiem 42 pkt. I bilansem bramkowym 62-41. Do awansu zabrakło 5 pkt. W nowym sezonie 1010/11 występ drużyny w rozgrywkach klasy B stał pod dużym znakiem zapytania. Jednak po licznych rozmowach zawodników z Zarządem zdecydowano się na zgłoszenie drużyny do rozgrywek.Jednak kadra została bardzo odmłodzona i teraz średnia wieku zespołu liczy niewiele ponad 19 lat. W niektórych meczach rundy jesiennej wyniosła nawet 18,3 lat. Mimo tak radykalnego odmłodzenia zespół odniósł 5 zwycięstw, zremisował 2 mecze i dfoznał 4 porażek. Obecnie z dorobkiem 17 pkt. I bilansem bramkowym 17-14 zajmuje 6 miejsce. Strata 8 pk. Do lidera stwarza możliwości walki na wiosnę o awans do A klasy. W ciągu roku drużyna ta zajeła 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Gminy Cz.Dąbrówka, 3 miejsce w turnieju seniorów o puchar Wójta Gmina Cz.Dąbrówka rozegranych latem w Nożynie oraz wygrała II letni Turniej Piłki Nożnej Seniorów ORLIK 2012 o puchar wójta Gminy.

Do wyróżniających się zawodników należeli: Piotr i Paweł Szczegielniak, Michał Biernat, Waldemar Kulik, Filip Gawin, Łukasz, Tomasz i Grzegorz Lejkowie, Jakub i Michał Gralak , Artur Lewandowski, Wojciech Butowski.

Zespół prowadzi trener Tadeusz Gralak. W roku 2010 dzięki zaangażowaniu prezesa Arkadiusza Szmidke udało się pozyskać sponsora na nowe stroje dla seniorów. W tym miejscu należy podziękować firmie budowlanej pana Andrzeja Wenty z Jerzkowic. W związku z licznymi wnioskami zawodniczek i działaczy Zarząd poczynił starania o zakup nowych dresów treningowych dla drużyny seniorów.